Інтерв’ю Валерія Степанкова

Позитивною тенденцією у дослідницькій роботі сьогоднішніх здобувачів вищої освіти є звернення уваги на використання «усної історії» при підготовці дипломних проєктів. Свідченням цього стала ініціатива студента І курсу магістратури спеціальності Середня освіта (Історія) Валентина Калинюка, який розпочав вивчення історії нашого університету (тоді – педагогічний інститут імені В. Затонського) у 1960 – 1970-х рр. Оскільки провідним джерелом інформації є тогочасна преса, дослідник поставив за мету здійснити порівняльний аналіз відомостей з офіціозних джерел зі спогадами сучасників.

Відтак за люб’язною згодою завідувача кафедри всесвітньої історії, доктора історичних наук, професора В.С. Степанкова, відбулося цікаве інтерв’ю. В.С. Степанков, як представник студентства інституту середини – другої половини 1960-х рр. та викладачів кафедри загальної історії у 1970-х рр., відповідав на запитання інтерв’юера й висловив свої коментарі, спостереження й аналітичні міркування щодо тогочасного життя університету.

Опрацьовані відомості інтерв’ю стануть важливим компонентом джерельної бази дипломного проєкту В. Калинюка та допоможуть у з’ясуванні реальної історичної картини розвитку нашого ВНЗ в радянську епоху.